راهنمای نقشه قم
حساب کاربری
 • ثبت نام
 • جهت ایجاد حساب کاربری در سامانه نقشه قم، ابتدا بایستی در سایت ثبت نام نمایید. در منوی بالای صفحه لینک ثبت نام قرار داده شده است.

  توجه: پس از پر کردن فرم ثبت نام یک کد فعال سازی به شماره همراه وارد شده در فرم ارسال می گردد. با وارد کردن این کد در سامانه حساب کاربری شما فعال می شود. ازین پس می توانید با نام کاربری و کلمه عبورتان وارد حساب کاربری خود شوید و از امکانات آن بهره مند گردید.

 • فعال سازی حساب کاربری
 • جهت فعال سازی حساب کاربری خود، ابتدا در منوی بالای صفحه بر روی لینک ورود کلیک نمایید. سپس در پنجره نمایش داده شده لینک فعال سازی حساب کاربری را انتخاب کنید. با وارد کردن و ارسال شماره همراه و کد دریافت شده در پنجره ظاهر شده، حساب کاربری شما فعال خواهد شد.

  توجه: در صورتی که کد فعال سازی را دریافت نکرده اید و یا اشتباها آن را حذف نموده اید، امکان ارسال مجدد کد فعال سازی در پنجره ی فعال سازی حساب کاربری برای شما قرار داده شده است.

 • ورود
 • از طریق لینک ورود در منوی بالای صفحه می توانید نام کاربری و کلمه عبورتان را وارد نمایید و وارد حساب کاربری خود شوید.

  در صورتی که نام کاربری و یا کلمه عبورتان را فراموش کرده اید، از طریق لینک "نام کاربری و کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟" می توانید شماره همراه وارد شده به هنگام ثبت نام را وارد نمایید. سپس سامانه نام کاربری شما را به همراه کلمه عبور جدید به شماره همراه شما ارسال می نماید.

جستجوی اماکن و معابر
 • جهت جستجوی مکان و یا معبر موردنظر خود می توانید در قسمت کادر جستجو که در منوی نقشه بالای صفحه و در زیر منوی اصلی سایت قرار دارد نام مکان خود را وارد نمایید.

  سپس نوع مکان خود (مکان یا معبر) را در قسمت کناری کادر انتخاب کنید.

  حال می توانید با کلیک بر روی دکمه جستجو مکان خود را بیابید.

  در این جستجو امکان پیشنهاد نام های مشابه برای شما فراهم شده است.

 • جهت جستجوی اماکن براساس ویژگی ها ، امکانات و خدمات گزینه ی جستجوی پیشرفته در منوی کناری سایت فراهم شده است.
  با انتخاب نوع مکان خود، لیستی از ویژگی ها و امکاناتی که برای آن نوع مکان تعریف شده است، نمایش داده می شود. با پر کردن گزینه های مدنظر خود می توانید مکان موردنظر را بیابید.

  در این قسمت امکان جستجو در محدوده موردنظر شما نیز قرار داده است. با انتخاب گزینه ی "جستجو در اطراف من انجام شود؟ " می توانید موقعیت خود و شعاع جستجو را انتخاب کرده سپس بر روی دکمه جستجو کلیک نمایید. در این حالت جستجو تنها در محدوده ای که شما انتخاب کرده اید انجام می شود.

مسیریابی

جهت یافتن مسیر بین دو نقطه، ابزار مسیریابی در منوی کناری سایت قرار داده شده است. در این ابزار ابتدا باید نقطه مبدا و مقصد خود را انتخاب کنید. با کلیک بر روی نشانگر مبدا و سپس بر روی موقعیت موردنظر خود بر روی نقشه، نقطه مبدا شما انتخاب می گردد. جهت انتخاب نقطه مقصد نیز ابتدا بر روی نشانگر مقصد و سپس بر روی موقعیت مقصد موردنظر خود بر روی نقشه کلیک نمایید. با انتخاب هر کدام از نقاط مبدا و مقصد علامت تیک به نشانه تایید انتخاب در کنار نشانگر هر نقطه نمایش داده می شود. حال با کلیک بر روی دکمه مسیریابی می توانید مسیر بین نقطه مبدا و مقصد انتخابی را مشاهده کنید.

در این ابزار دکمه ای جهت جا به جایی نقاط مبدا و مقصد قرار داده شده است.

افزودن مکان

برای افزودن مکان به نقشه قم می توانید گزینه "مکان افزا" در منوی کناری سایت را انتخاب کنید.

 • افزودن مکان به عنوان معرف مکان
 • در صورتی که می خواهید مکانی را معرفی نمایید گزینه "من معرف مکان هستم" را انتخاب کنید. در این قسمت شما می توانید نام، موقعیت مکان، آدرس متنی، شماره تلفن و آدرس اینترنتی مکان را وارد کنید. قابل ذکر است که برای افزودن مکان به عنوان معرف شماره همراه شما جهت ارسال کد اعتبارسنجی و تایید آن توسط شما بایستی وارد شود. درصورتی که عضو سایت باشید نیازی به انجام اعتبارسنجی و ارسال کد اعتبارسنجی نمی باشد.

 • افزودن مکان به عنوان صاحب مکان
 • جهت افزودن مکان به عنوان مالک بایستی ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. در این قسمت شما می توانید مشخصات ویژه مربوط به مکان خود را وارد نمایید. هم چنین قابلیت افزودن عکس از مکان خود و لیست خدمات ارائه دهنده از دیگر ویژگی های افزودن مکان به عنوان مالک است. شما می توانید از طریق لینک "اماکن من" که در قسمت پروفایل شما قرار دارد به اطلاعات اماکن ثبت شده خود دسترسی پیدا کنید.

  در این قسمت می توانید اطلاعات خود را ویرایش کنید، عکس اضافه و یا حذف نمایید و لیست خدمات خود را مدیریت کنید. هم چنین امکان حذف مکان نیز برای شما فراهم شده است.
  لازم به ذکر است که اگر مکان شما قبلا توسط فرد دیگری در سامانه ثبت شده است می توانید در صفحه اختصاصی گزینه " صاحب اینجا هستم" را انتخاب کنید و مشخصات مکان تان را وارد نمایید. در قسمت توضیحات به مدیر سامانه می توانید توضیحات مالکیت خود را اعلام کنید.

اطلاعات اماکن ثبت شده

در این قسمت نحوه مدیریت و ویرایش اطلاعات اماکن توضیح داده می شود.

 • مدیریت اطلاعات توسط ثبت کننده
 • ثبت کننده یک مکان می تواند اطلاعات مکان خود را در قسمت "اماکن من" ویرایش کند.


  • ویرایش اطلاعات: ابتدا مکان موردنظر را انتخاب و سپس بر روی دکمه ویرایش اطلاعات کلیک کنید. در این قسمت می توانید اطلاعات تماس، مشخصات، امکانات و حتی موقعیت جغرافیایی مکان خود را ویرایش کنید. لازم به ذکر است که پس از ویرایش اطلاعات مکان شما تا تایید مدیر سامانه به صورت موقت بر روی نقشه نمایش داده نمی شود.
  • مدیریت عکس ها: جهت افزودن و حذف عکس های مکان خود از این گزینه استفاده نمایید. توجه داشته باشید که شما حداکثر 5 عکس می توانید آپلود کنید و سایز هر عکس نباید بیشتر از 200K باشد. نمایش هر عکس در صفحه اختصاصی مکان شما مستلزم تایید مدیر سامانه می باشد.
   جهت آپلود عکس، ابتدا عکس موردنظر خود را انتخاب کنید. سپس پیش نمایشی از عکس انتخاب شده به شما نمایش داده می شود. در صورت مناسب بودن عکس بر روی دکمه ارسال کلیک نمایید.

  • مدیریت لیست خدمات: شما می توانید لیستی از خدماتی را که ارائه می دهید در قالب یک عکس در معرض بازدیدکنندگان خود قرار دهید.
  • حذف مکان: با انتخاب مکان موردنظر خود و کلیک بر روی دکمه "حذف مکان" می توانید مکانتان را حذف کنید.
 • ویرایش اطلاعات توسط کاربران عضو سامانه
 • کاربران عضو سامانه نقشه قم می توانند اطلاعات اماکن بر روی نقشه را از طریق لینک های ذیل تکمیل یا تصحیح نمایند.

  • افزودن عکس: در صورت داشتن عکس مناسب از یک مکان، می توانید آن را از قسمت "از اینجا عکس دارم" در منوی سمت چپ بالای صفحه کنار نمایشگر عکس های مکان، در صفحه اختصاصی آن مکان به اشتراک بگذارید.

   جهت آپلود عکس، ابتدا عکس موردنظر خود را انتخاب کنید. سپس پیش نمایشی از عکس انتخاب شده به شما نمایش داده می شود. در صورت مناسب بودن عکس بر روی دکمه ارسال کلیک نمایید.
  • کامل کردن اطلاعات تماس: در صورتی که اطلاعات تماس یک مکان شامل آدرس متنی، شماره تلفن و یا آدرس اینترنتی آن وجود نداشته باشد لینک های "من آدرس اینجا را دارم"، "من شماره تلفن اینجا را دارم" و "من آدرس اینترنتی اینجا را دارم "نمایش داده می شود. در صورتی که هر یک از این اطلاعات را دارید می توانید با کلیک بر روی لینک مربوطه اطلاعات این مکان را کامل نمایید.
  • گزارش خطای اطلاعات: در صورتی که هر گونه اطلاعات از یک مکان نادرست است و یا عکس نامرتبط و نامناسبی نمایش داده شده است از طریق لینک "گزارش خطای اطلاعات" در منوی چپ بالای صفحه می توانید آن را به ما اطلاع دهید.
پنل اطلاع رسانی

هدف از پنل اطلاع رسانی، انتشار اخبار و مطالب مهم شهر قم می باشد که حداقل از سه سربرگ اخبار مکانی، پیشنهاد ویژه و پیوندها تشکیل شده است.


 • سربرگ اخبار مکانی
 • در این سربرگ اخبار شهر قم براساس موقعیت رخداد آن ها و محدوده قابل نمایش نقشه نمایش داده می شود. با کلیک بر روی سیمبل خبر بر روی نقشه و یا مطلب لیست شده در سربرگ می توانید به مشروح آن دست پیدا کنید.

 • سربرگ پیشنهاد ویژه
 • با کلیک بر روی سربرگ "پیشنهاد ویژه"، پیشنهادات ویژه گردشگری شهر قم به همراه موقعیت جغرافیایی آن ها به صورت پین بر روی نقشه نمایش داده می شود. با انتخاب هر مکان اطلاعات مشروح آن در صفحه ای دیگر باز خواهد شد.

 • لینک سایت های مهم شهر قم در این سربرگ قرار داده شده است.

توجه: جهت باز و بسته نمودن پنل اطلاع رسانی، بر روی آخرین سربرگ که علامت فلش های بیرون و درون دارد کلیک نمایید.


Web accelerated via IISpeed by We-AMP